Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngjarja tragjike në Boston, Nishani mesazh ngushëllimi Obamës

Ngjarja tragjike në Boston, Nishani mesazh ngushëllimi Obamës

Postuar: 17/04/2013 - 13:19

Presidenti Bujar Nishani ka ngushëlluar Presidentin amerikan, Barack Obama, lidhur me ngjarjen tragjike në Maratonën e Bostonit, ku humbën jetën 3 persona dhe u plagosën qindra të tjerë.

Me anë të një mesazhi dërguar homologut amerikan, Nishani citon se ky sulm terrorist ndaj jetës së qytetarëve të thjeshtë e të pafajshëm, ka prekur thellë gjithë zemrat e popullit shqiptar dhe mbarë njerëzimit përparimtar.

"Me hidhërim të madh mësuam lajmin për ngjarjen tragjike të dy shpërthimeve kriminale në Maratonën e Bostonit, ku humbën jetën tre persona dhe u plagosën më shumë se 170 të tjerë. Në këto momente dhimbjeje, në emër të popullit shqiptar dhe timin personal, u  shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të viktimave, gjithë popullit mik amerikan dhe juve personalisht, duke u lutur që shpirtrat e atyre që humbën jetën, të prehen të qetë e në paqe!”, thekson Nishani.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:43

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka komentuar në rubrikën Opinion në “Neës24”, vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendor

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardia

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj