BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

Ngjarjet e fundit politike në vend, gazetari i njohur ironizon kreun e PL-së: Ilir Meta ka krijuar një telenovelë, ku personazhi negativ është Dumani

Ngjarjet e fundit politike në vend, gazetari i njohur ironizon kreun e

Gazetari, Lavdrim Lita në një intervistë televizive u shpreh se Meta ka krijuar një telenovelë ku personazhi negativ është Dumani.

Lita: Duket se Ilir Meta po rikrijon vetveten.

Ka krijuar një telenovel si ‘’100 vitrinat’’ me personazhe pozitive dhe personazhe negative.

Anëtarë të familjes të përfshirë.

Personazhi negativ është Dumani, ku ai e ka personalizuar komplet retorikën ndaj tij dhe sigurisht kjo fsheh një shqetësim që vjen nga disa dosje që po hetohen në SPAK sic është ajo e CEZ DIA, cështja e lobimit të LSI-së në SHBA dhe hetimi për pasurinë e Monika Kryemadhit.
Pra janë tre dosje nën hetim dhe si duket po shkojnë drejt konkluzionit drejt përfundimeve të prokurorëve dhe kjo ka zgjuar në një farë mënyre Metën dhe ai është hapur në shumë fronte, në frontin e partisë dhe në frontin e drejtësisë.

Pra brenda një jave ai ka arritur të marrë gjithë vëmendjen e publikut dhe medias duke vënë edhe opozitën tjetër në hije, pra Berishën dhe të tjerët duke i lënë në periferi të diskursit politik.  

 

Më të lexuarat