BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’, zbulohet lëvizja e minutave të fundit nga grupi i Alibeajt (Foto)

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’,
x

Politike

Ngjela mesazh shqiptarëve për 28 nëntorin: Berisha i sëmur mendor dhe skizofren që urren gëzimin e qytetarëve, përbuzeni e përçmojeni

Ngjela mesazh shqiptarëve për 28 nëntorin: Berisha i sëmur

Avokat i njohur, Spartak Ngjela ka regjura ashpër, pasi ish-kryeministri Sali Berisha zgjodhi që të bënte politikë dje në ditën e Pavarësisë. Përmes një statusi në rrjetet sociale, avokat Ngjela e cilësoi Berisha një të sëmur mendor që urren gëzimin e shqiptarëve, duke iu kërkura qytetarëve që ta përbuzin e përçmojeni atë. “Kur një lider politik, edhe në një ditë feste kombëtare, merret me kundërshtarin e vet politik, por jo me gëzimin e shoqërisë së tij, ky lider, në brendësi të psikikës së tij, urren popullin e vet... Po patë një të tillë, kurrë mos iu afroni... përcillni me përbuzje dhe përçmim... E dini pse? Sepse ky lloj njeriu urren gëzimin e shoqërisë se tij. Këta tipa të sëmurë mendërisht, i shtyn urrejtja e tyre që të mendojë me mllef për prishjen e këtij gëzimi mbarë-shoqëror. Ata këtë natyrë e kanë pasion patologjik. Vërtetësish, këta nuk e arrijnë dot këtë qëllim absurd, por, duke menduar në lajthim se ua kanë prishur festën bashkëkombasave, këtyre iu lehtësohet mllefi i tyre skizofrenik. Sepse, si rregull, këta tipa janë skizofrenë. Në fakt kjo... Është tani një aksiomë e njohur psikologjike, për psikikën e një lideri të shitur, që është shitur se urren popullin e vet... dhe iu shërben armiqve pushtues të vendit të tij”, shkruan ai.  Ndërkohë Ngjela uron edhe festën e Flamurit. “Gëzuar festën e flamurit! Historia jonë e re që filloi jetën në këtë datë të këtij muaji, ishte pak dritë në padrejtësi. Një vuajtje shpirtërore e dy Shqipërive të tjera të shqiptarëve jashtë saj, që gëzoheshin për pavarësinë e Shqipërisë së vogël. E vogël por me shpresë. Dhe gjendja eci. Dhe gjindja u gjallërua, sidomos me Shkabën e flamurit Kuqezi, që do t'i shumonte me vrull dhe zjarr gëzimi shqiptarët, kudo dhe të gjithë rreth Shqipërisë. Dhe shpresa ecte, derisa koha mbërriti: Kosova u çlirua. Shqiptarët tani ecin. Dhe gjendja ndryshoi drejt forcës dhe madhësisë”, nënvizoi Ngjela.

Më të lexuarat