BREAKING NEWS

Pas publikimit të dosjes, Sali Berisha konfirmon moskandidimin e Ilir Metës për kryetar të Bashkisë të Tiranës, pasi është spiun i ish-Sigurimit të Shtetit

Pas publikimit të dosjes, Sali Berisha konfirmon moskandidimin e Ilir
x
BREAKING NEWS

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit të Dick Martyt për krime nga UÇK, e cilëson të pabazë dhe kërkon të hartohet një i ri, tërbohen serbët

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit
x
BREAKING NEWS

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të madhe që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Kievi po tenton të marrë Krimenë

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozicion nga buxheti

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit,
x
BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x
BREAKING NEWS

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare në shtator: Grupi i Berishës do të konsiderohet ‘armatë terroriste’, nuk mund të ketë qeveri teknike për hallet e Metës

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën
x

Politike

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të mëdhenj”, zbulon se shumë dosje të bujshme që ka në dorë SPAK po hetohen nga amerikanët

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një paralajmërim të fortë, teksa ka folur në media lidhje me punën e SPAK-ut. Ngjela e cilësoi SPAK-un si një institucion të pavarur, që u ka shpëtuar “kthetrave” të politikës. Ai deklaroi se SPAK-u ka bërë goditje të niveleve të larta, ndërsa theksoi se nga tani e tutje do të ketë më shumë goditje të tilla.“Deri tani jam i sigurt që është i pavarur, do thoni ju nga e nxjerr këtë? E nxjerr nga veprimtaria që ka filluar goditjen për korrupsionin edhe në nivele të larta, që ka filluar të godasë edhe krimin e organizuar dhe pastaj nga informacioni që kam, se unë shkoj në Gjykatën e Posaçme dhe Prokurorinë e Posaçme se kam gjyqe atje, shkoj në SPAK dhe di që nuk drejtohet nga ne SPAK-u, por drejtohet nga ekspertiza amerikane dhe ndërkombëtare. Kështu që, jam i sigurt që do të vazhdojë drejt Reformës në Drejtësi siç ka ecur sepse deri tani janë eleminuar nga gjyqësori rreth 60% e atyre që kanë kaluar në veting. Procesi gjyqësor shqiptar ishte një katastrofë, i gjithi i korruptuar, në bashkëpunim me politikën e lartë të korrupsionit politik dhe po shohim që ka ecje, por kam mendimin që këtej e më tutje do të ketë edhe më shumë goditje të niveleve të larta”, deklaroi avokati. Ndërkohë, edhe më herët avokati Spartak Ngjela u shpreh se SPAK është një organ sekret. Ai tha se nuk dihet se kur SPAK do të veprojë kundër të korruptuarve në vend.“SPAK-u është organ sekret, nuk flet me askënd. Kryeministrat dhe presidentët dihen që janë të korruptuar, populli i di. Shqiptarët e dinë që janë të korruptuar. Vetëm gazetaria s’e di, populli e di. Janë me vila, pallate. Janë edhe të investiguar nga ekspertiza e huaj. Të plota. Kur do të veprojë SPAK-u? Ajo nuk drejtohet nga askush. Asnjë shqiptar nuk hy dot në SPAK, ndërkombëtar po. Te SPAK-u bëj gjyqe unë”, nënvizoi Ngjela.

Më të lexuarat