BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Ngjela: SPAK s’ka goditur nivelet e larta, është e trembur, vetëm politika amerikane mund të vendosë drejtësi në vend

Ngjela: SPAK s’ka goditur nivelet e larta, është e trembur,

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka folur dje për arrestimet e fundit të SPAK, megjithatë ai nuk është fort i bindur se po e kryen punën siç duhet.  I ftuar dje në një media, Ngjela thotë se akoma SPAK nuk ka goditur ende rangjet e larta të korrupsionit. Avokati i njohur shpjegon se korrupsioni është fenomen në momentin që ka në qeveri, e për këtë fakt SPAK do duhet të merret me ish kryeministra, ministra, zv ministra e pse jo me kryeministra aktual. “SPAK akoma nuk shtënë nivele të larta. Këta nuk janë të paprekshëm absolut. Një kryetar bashkie është prekur. Ne po presim goditjen e një korrupsioni në rangje të larta. Nëse kryeministrat dhe ministrat janë të korruptuar janë të korruptuar të gjithë. Korrupsioni kur bëhet fenomen fillon nga qeveria. Kontrolli që ka qeveria në pushtetin vendor ja kalon prokurorisë. Nëse është qeveria e korruptuar, prokuroria lë çështjet. Tani flasim për kohën tonë. Duhet të flitet për rangjet e larta të ekzekutivit. Ata e kanë sjellë korrupsionit. Po të mos korruptohet dot qeveria nuk korruptohet dot askush”, deklaroi ai. Ndërkohë sipas tij, SPAK është i trembur, dhe vetëm politika amerikane do mund të vëri drejtësinë në vend dhe të luftojë korrupsionin. “Janë të trembur, po për ça i duam ne këta. Se ka SPAK e ka politika amerikane. Besim nuk kam te këta”, nënvizoi Ngjela.

Më të lexuarat