BREAKING NEWS

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në vend/ Ulet numri i infektimeve, Ministria publikon të dhënat: Ja sa persona kanë humbur jetën ditën e sotme

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në
x

Politike

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, ambasadorja Yuri Kim i dërgon ultimatumin e prerë politikës shqiptare: Ruçi e Meta të punojnë urgjentisht me...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, ambasadorja Yuri Kim i dërgon

Kushtetuese.

Me postim në Twitter, Kim falenderon kreun e shtetit, Ilir Meta, dhe kryeparlamentarin, Ruci, që bënë të qartë se vendi duhet të ketë tani një Gjykatë Kushtetuese funksionale.

"Faleminderit, Presidenti Ilir Meta & Kryetari Ruci, për të bërë të qartë se Shqipëria duhet të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale TANI. Ne jemi dakord. Duke marrë parasysh mendimin e Komisionit të Venecias, këta dy udhëheqës duhet të punojnë urgjentisht me organet përkatëse për ta bërë këtë të ndodhë para fundit të vitit 2020”, shkruan Kim.

Më të lexuarat