BREAKING NEWS

Si paraqitet situata e COVID-19 në vendin tonë? Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve, komunikohen masat e reja shtrënguese (VIDEO-LIVE)

Si paraqitet situata e COVID-19 në vendin tonë? Mblidhet Komiteti
x

Politike

Ngritja e Kushtetueses/ Ambasadorja e SHBA-së jep ‘ultimatumin’ e radhës: Gjykata e Lartë të arrijë...

Ngritja e Kushtetueses/ Ambasadorja e SHBA-së jep ‘ultimatumin’

Ambasadorja e SHBA-së, përmes një postimi në Twitter ka reaguar sërish pas ngritje së Gjykatës Kushtetuese. Kim shkruan se tani Kushtetuesja duhet ë arrijë kuorumin në mënyrë që vendet e lira të mbetura të plotësohen dhe të jetë plotësisht funksionale.

‘Duke punuar së bashku, JAC, Presidenca dhe Parlamenti dhanë një Gjykatë Kushtetuese funksionale deri në fund të vitit 2020. Tani, është koha që Gjykata e Lartë të arrijë kuorumin në mënyrë që vendet e lira të mbetura në Gjykatën Kushtetuese të mund të plotësohen dhe vetë Gjykata e Lartë të jetë plotësisht funksionale. Le të vazhdojmë të ecim përpara - hap pas hapi.’-shkruan Kim.

Më të lexuarat