Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nikolla largohet nga salla, refuzon pyetjet e gazetarëve

Postuar: 06/12/2018 - 14:54

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka dalë sërish në një konferencë për median duke bërë me dije se dialogu me studentët do të vijojë.

Nikolla u shpreh se studentët kanë shumë pak informacion në lidhje me çështjet. Ajo u shpreh se ka marrë një kërkesë nga këshillat studentorë për ngritjen e një grupi pune dhe të vendosin se çfarë do të bëhet me pikën 2, 3 dhe 4, ku u shpreh se “e miraton me dy duar” këtë kërkesë.

 “Kjo protestë e studentëve tregoi se sa pak informacion ka për studentët. Ndaj më shumë se sa rëndësi për të shfuqizuar pikën 4, shërbeu si një katalizator për një debat brenda studentëve. Kam marrë një kërkesë nga këshillat studentor, që për tre pika te tjera të ngrihet një grup pune dhe të vendosim se çfarë do të bëhet”, tha Nikolla.

Pas fjalës së saj të shkurtër, ajo refuzoi t’i përgjigjet pyetjeve të gazetarëve duke u larguar nga salla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 20:37

Deputeti i Partisë Socialiste Besnik Bare ka komentuar protestën e studentëve.

Postuar: 10/12/2018 - 19:49

Deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boci, ka publikuar sot në Facebook-un e tij mesazhe që i

Postuar: 10/12/2018 - 19:25

Me anë të një postimi në rrjetet sociale deputetja e Partisë Demokratike, njëherësh e bija e lide

Postuar: 10/12/2018 - 19:10

Ambasada Amerikane në Tiranë vjen me një mesazh të qartë për sistemin gjyqësor në vend.

Postuar: 10/12/2018 - 19:08

Për deputetin e Partisë Socialiste, Erjon Braçe, të gjitha kërkesat e studentëve janë tashmë të t

Postuar: 10/12/2018 - 18:59

Kryeministri Edi Rama  ka publikuar një foto në të cilën bëhet thirrje që ditën e nesërme të

Postuar: 10/12/2018 - 18:30

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar sërish një mesazh studentëve.