Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nikolla zbulon rezultatet: Ja sa maturantë ankimuan për të drejtën e studimit, hidhen poshtë pretendimet për padrejtësi

Nikolla zbulon rezultatet: Ja sa maturantë ankimuan për të drejtën e studimit, hidhen poshtë pretendimet për padrejtësi

Postuar: 11/09/2016 - 13:47

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, deklaroi sot se zyrtarisht janë bërë vetëm 287 ankimime nga maturanët për të drejtën e studimit në universitetet shtetërore.
 
Duke dhënë shifrat sot për çdo universitet të vendit, Nikolla deklaroi se shifra e ulët për 36 mijë aplikus në tërësi hedh poshtë pretendimet për padrejtësitë e bëra maturantëve.
 
Ministrja ka ftuar maturantët që të aplikojnë sërish për në fazën e dytë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:55

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të merret në mënyrë urgjente në Prokurori në lidhje me videon e paralajmëruar ku Presidenca ka një video ku një ambasador kry

Postuar: 18/11/2019 - 23:34

I ftuar në emisionin “Open”,presidenti Ilir Meta foli edhe për Opozitën, për të cilën

Postuar: 18/11/2019 - 23:28

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 23:08

I pyetur se cila ishte arsyeja që ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, pres

Postuar: 18/11/2019 - 22:57

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 22:55

I ftuar në emisionin “Opinion”, deputeti socialist AlketHyseni u ankua që u la i fund

Postuar: 18/11/2019 - 22:54

Meta ka komentuar edhe një herë a do e shpërndajë presidenti apo jo.