Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nis ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”

Postuar: 13/09/2017 - 17:07

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta.

Ministrat e rinj dhe kryeministri Edi Rama iu drejtuan institucionit të Presidencës në orën 17:00.

Ky moment shënon zyrtarisht dhe përfundimin e procedurave ligjore dhe nisjen zyrtarisht nga puna të saj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2017 - 22:12

Kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme, Kreshnik Çollaku e ka konsideruar një akt humanizmi dënimin e Ratko Mlladiç nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës, në nderim mijëra viktimave.

Postuar: 22/11/2017 - 22:12

Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se kreu i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako është përgjuar duke ofruar ten

Postuar: 22/11/2017 - 22:05

Gjatë ceremonisë së diplomimit të studentëve ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, nënvizon se shumë shpejt do të hapet rruga për krijimin e institucioneve të reja të drejtësisë

Postuar: 22/11/2017 - 21:45

Presidenti Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, në Lubjanë.

Postuar: 22/11/2017 - 20:20

Me anë të një postimi në faqen e tij të Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital, i cili denoncon punimet në qendrën e Bashkisë së Divj

Postuar: 22/11/2017 - 20:07

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein deklaron se ka informacione nga kolegët e tij amerikanë se po e ndjekin me vëmendje çështjen "Tahiri&qu

Postuar: 22/11/2017 - 19:25

Nga mbledhja e konventës “Lëvizja e Gruas për Integrim”, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u ka bërë thirrje të gjitha grave të bashkohen pa dallime partiake pvr të