BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x

Politike

Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së, sa anëtar janë të pranishëm. Paloka mesazh të fortë: Kemi nisur rrugën drejt fitores, Sali Berisha u rikthye në krye të PD-së , pas një periudhe me vështirësi të paimagjinueshme

Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së, sa anëtar

Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ku fjalën hapëse e ka mbajtur kryetari Edi Paloka. Pasi konfirmoi kuorumin e nevojshëm për mbajtjen e mbledhjes, Paloka tha se rendi i ditës së sotme, në mbledhjen e Këshillit ka vetëm një rend dite, atë të votimit të anëtarëve të rinj të Kryesisë.

Nga mbledhja e sotme do të dalin 20 anëtarët e rinj të Kryesisë, që është dhe forumi më i lartë drejtues në PD.

Edi Paloka: Urimin e parë e kam për zotin Sali Berisha që u rikthye në krye të PD-së , pas një periudhe intesive dhe me vështirësi të paimagjinueshme, nga Foltorja e parë dhe deri këtu. Thashë mes vështirësive që as i kishim imagjinuar dhe as i prisnim.

Në fare pak muaj anëtarësia ka qenë pjesë intesive, në dy Kuvende, ndërkohë që kemi pasur një referendum, i pari në historinë e PD-së. Patëm një palë zgjedhje lokale, të cilat rezultuar determinuese, jo vetëm për PD-në dhe jetën tonë të brendshme, por i treguan shqiptarëve, që mund tiu japë shpresë dhe atyre që e kanë humbur shpresën.

Ishim në kushtet, kur faktorë të tjerë na u kundërvunë me shpresën se do të humbisnim, jemi nisur drejt një rruge që do të na çojë në fitore. Ky Këshill do të fitojë dinjitetin që në 8 vite e humbi, do të marri rolin e tij, si institucioni më i rëndësishëm mes dy Kuvendeve, numrat ishin rritur në një pikë që e bënin të pamundur mbledhjen e Këshillit.

Do ta çojmë PD-në në fitore, këtë presin demokratët nga ne. Jemi mbledhur për zgjedhjen e Kryesisë së PD-së. Jemi 200 anëtarë të pranishëm, Kuorumi është plotësuar, ju uroj suksese.

Më të lexuarat