BREAKING NEWS

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ ‘Venecia’ publikon opinionin paraprak, mesazh të fortë palëve politike: Ishin jashtëzakonisht të nxituara, duhet të...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ ‘Venecia’ publikon opinionin
x

Politike

Nis operacioni për riatdhesimin familjeve shqiptare nga kampi famëkeq i Al Hawl, reagon Presidenca  

Nis operacioni për riatdhesimin familjeve shqiptare nga kampi famëkeq

Gjysmëhëna e Kuqe siriane njofton nisjen e operacionit për riatdhesimin e familjeve shqiptare nga kampi famëkeq i Al Haël. Sipas organizatës humanitare, operacioni ka nisur dhe po vijon me sukses. Lidhur me këtë lajm të shumë pritur ka reaguar edhe Presidenca  

“Falenderojmë Gjysmë Hënën e Kuqe Siriane për lirimin e disa fëmijëve shqiptarë të kampit të Al Haël, të cilët shumë shpejt do të kthehen në Shqipëri.

Tani punë për të kthyer të gjitha gratë dhe fëmijët që ndodhen në këtë kamp!”, shkruan zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi.

Më të lexuarat