Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nis seanca plenare, Ilir Meta: Shenjtërimi i Nënë Terezës, ngjarje historike! Këtë sesion duhet të miratohen ligjet e “Drejtësisë”

 Nis seanca plenare, Ilir Meta: Shenjtërimi i Nënë Terezës, ngjarje historike! Këtë sesion duhet të miratohen ligjet e “Drejtësisë”

Postuar: 05/09/2016 - 17:43

Pas betimit të deputetes më të re të Kuvendit, Dhurata Çupi, ka folur shkurt kryeparlamentari Ilir Meta.
 
Meta është ndalur në fillim te shenjtërimi i Nënë Terezës, duke e cilësuar atë një ngjarje historike për vendin tonë.
 
Më tej, kryeparlamentari ka deklaruar që në këtë sesion të miratohen ligjet e reformës në drejtësi, si dhe reforma zgjedhore. 
 
“Shenjtërimi i Nënë Terezës, nder për vendin tonë, ngjarje historike. Të përçojmë mesazhin e Nënë Terezës në punën tonë. Duhet të miratojmë ligjet për Reformën në Drejtëasi. Ky sesion që po fillojmë sot duhet të ecë përpara dhe të mbyllë reformën zgjedhore”, ka deklaruar Meta. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr