Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nishani “shpjegon” takimin në Aeroport me sekretarin Kerry: Përshëndetje të ngrohta për Obamën

Nishani “shpjegon” takimin në Aeroport me sekretarin Kerry: Përshëndetje të ngrohta për Obamën

Postuar: 14/02/2016 - 10:57

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i uroi mirëseardhjen në Shqipëri Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry. Ai i ka shprehur mirënjohjen e thellë të shqiptarëve për të gjithë mbështetjen e pakursyer, veçanërisht për integrimin e vendit në strukturat Euroatlantike.
 
Presidenti Nishani u shpreh se kjo vizitë është dëshmi e qartë dhe domethënëse se “miqtë dhe partnerët tanë më të mirë janë pranë nesh në këto momente që rreziqet dhe kërcënimet janë afruar me Shqipërinë dhe rajonin”.
 
Kreu i Shtetit shqiptar e siguroi Sekretarin Kerry për vendosmërinë e Shqipërisë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Presidenti Nishani përcolli gjithashtu përshëndetje të ngrohta e të përzemërta për Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama.
 
Presidenti Nishani zhvilloi rreth orës 09:45 minuta një bisedë të pazakontë me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry-in, në shkallët e avionit, ndose pritej qe takimi i zbardhur më sipër të zhvillohej në ambient tjetër.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 22:45

Teksa nuk la diplomat të huaj në Tiranë pa sulmuar sepse sipas tij shfaqin njëanësi dhe përkrahje të Ramës, presidenti Ilir Meta dënoi “sulmin” e tyre të përbashkët ndaj Macronit, sa i takon negociatave.

Postuar: 18/11/2019 - 22:45

Andi Bushati tha se presidenti Meta mund të bënte një shërbim më të mirë në qoftë se do të jepte

Postuar: 18/11/2019 - 22:35

Analisti Eduard Zaloshnja bëri deklaratën e fortë ku tha se presidenti Ilir Meta po dekreton zonj

Postuar: 18/11/2019 - 22:25

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të me

Postuar: 18/11/2019 - 22:19

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me qëndrimin e tij ndaj ambasadorëve që vijnë në Shqipëri

Postuar: 18/11/2019 - 22:14

Presidenti Ilir Meta duke folur për për Gjykatën Kushtetuese tha se do të rikthejë besimin tek re