Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nishani mban në shkallët e avionit Sekretarin Kerry, 4 minuta bisedë në tapetin e kuq

 Nishani mban në shkallët e avionit Sekretarin Kerry, 4 minuta bisedë në tapetin e kuq

Postuar: 14/02/2016 - 10:03

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” rreth orës 09:45 minuta, ku është pritur nga presidenti Bujar Nishani dhe ambasadori Donald Lu.
 
Por, një bisedë e çuditshme është zhvilluar në shkallët e avionit sapo Kerry ka zbritur. Ata kanë biseduar në këmbë për rreth katër minuta, ndërsa nuk dihen ende detajet e këtij bashkëbisedimi në tapetin e kuq.
 
Kjo bisedë e pazakontë mendohet se është zhvilluar në këto ambiente edhe për shkak të vonesës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, gjithsesi këto pikëpyetje do të marrin përgjigje në orët në vazhdim.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 23:59

Ditën e sotme kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim me mediat për të folur lidhur me ngërçin e Gjykatës Kushtetuese.

Postuar: 15/11/2019 - 23:07

 Prej 7 ditësh Agim Kajmaku, ish-kryetar i bashkisë së Vorës është në kërkim nga policia, nd

Postuar: 15/11/2019 - 22:22

Ish ministri Ditmir Bushati është duke kryesuar misionin vëshgues të OSBE në zgjedhjet parlamenta

Postuar: 15/11/2019 - 22:01

Kryetarja e Bashkisë Shkodër në detyrë,  Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Pa protok

Postuar: 15/11/2019 - 21:59

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit,

Postuar: 15/11/2019 - 21:48

Kryetarja e Bashkisë së Shkodërës në detyrë Voltana Ademi e ftuar në emisionin 'Pa Protokoll&

Postuar: 15/11/2019 - 21:14

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në G