BREAKING NEWS

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin për gjyqin ndaj Fatmir Mediut

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt përjashtimit nga PD për shkeljen e statutit, mashtrimit të aleatëve dhe mbështetje të linjës anti-amerikane të Berishës

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt
x
BREAKING NEWS

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën e zezë” Ilir Metën, Gazment Bardhin dhe 26 deputetë të tjerë, zbardhen prapaskenat e bujshme nga mesazhi i SHBA

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën
x
BREAKING NEWS

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para gjykatëses Kotelly, sot ish-agjenti i FBI paraqitet në gjykatën e Uashingtonit, rendohen pozitat e kryeministrit shqiptar

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët e SPAK dhe si emrat në ‘listat e zeza’ nga SHBA po shkaktojnë “gjëmën” në Shqipëri

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët
x
BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x

Politike

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’ deklaratën e fortë dhe zbulon planin e SHBA-së për 12 personat non-grata

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’

Juristi Kreshnik Spahiu tha se misioni i ambasadorëve të ri në Shqipëri është prioriteti për hetimin e personave të shpallura non-grata nga SHBA.

Në studion e Top Story, Spahiu tha se faktori i jashtëm, SHBA-ja ka humbur bastin për arrestimin e “peshqve të mëdhej”, pasi Vangjush Dako sipas tij është i pafuqishëm dhe jo nga ata që pret publiku të bien në “rrjetë”.

“Unë do bëj një pyetje hipotetike. Vangjush Dako ka dhënë leje për pallat 5 kate, pallati është bërë 11, pastaj edhe për 6 kate shtesë. A ka elementë të veprës penale? Ka të dhëna të mjaftueshme për tu hetuar Vangjush Dako. Debati jonë ndërtohet në kohën, ende prezumohet i pafajshëm, në këtë moment duhej marra arrestit sot në 20122, në 2020, apo para zgjedhjeve. Kemi faktor të jashtëm, SHBA kanë humbur bast sepse kanë premtuar që do arrestojnë peshq, tha ky është zhgënjim yni. Pas perdes, prokurorëve i është kërkuar deri në 2025, ky do jetë misioni i ambasadorëve e të ri, prioritet lista e non grata prioritet i hetimit penal nga prokuroria. Bast i diplomacisë amerikane pas Yuri Kim. A është Dako që u fillua, a konsiderohet peshku i madh, është peshk i madh, më i vogël se të mëdhenjtë dhe më i pafuqishëm nga ata që pret publiku të bien në rrjetë”-tha juristi Kreshnik Spahiu në Top Story.

Më të lexuarat