BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’ deklaratën e fortë dhe zbulon planin e SHBA-së për 12 personat non-grata

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’

Juristi Kreshnik Spahiu tha se misioni i ambasadorëve të ri në Shqipëri është prioriteti për hetimin e personave të shpallura non-grata nga SHBA.

Në studion e Top Story, Spahiu tha se faktori i jashtëm, SHBA-ja ka humbur bastin për arrestimin e “peshqve të mëdhej”, pasi Vangjush Dako sipas tij është i pafuqishëm dhe jo nga ata që pret publiku të bien në “rrjetë”.

“Unë do bëj një pyetje hipotetike. Vangjush Dako ka dhënë leje për pallat 5 kate, pallati është bërë 11, pastaj edhe për 6 kate shtesë. A ka elementë të veprës penale? Ka të dhëna të mjaftueshme për tu hetuar Vangjush Dako. Debati jonë ndërtohet në kohën, ende prezumohet i pafajshëm, në këtë moment duhej marra arrestit sot në 20122, në 2020, apo para zgjedhjeve. Kemi faktor të jashtëm, SHBA kanë humbur bast sepse kanë premtuar që do arrestojnë peshq, tha ky është zhgënjim yni. Pas perdes, prokurorëve i është kërkuar deri në 2025, ky do jetë misioni i ambasadorëve e të ri, prioritet lista e non grata prioritet i hetimit penal nga prokuroria. Bast i diplomacisë amerikane pas Yuri Kim. A është Dako që u fillua, a konsiderohet peshku i madh, është peshk i madh, më i vogël se të mëdhenjtë dhe më i pafuqishëm nga ata që pret publiku të bien në rrjetë”-tha juristi Kreshnik Spahiu në Top Story.

Më të lexuarat