BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Politike

“Nisi në mënyrë antikushtetuese”, Vokshi zbardh prapaskenat e forta në seancën sotme Parlamentare

“Nisi në mënyrë antikushtetuese”, Vokshi zbardh

Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi, deklaroi se opozita nuk do të tërhiqet dhe se nuk do të ketë seancë normale në Kuvend, deri sa sipas saj, të respektohet të drejtat e tyre kushtetuese.

Gjatë një interviste televizive ajo deklaroi se sot deputetët e opozitës janë kontrolluar përveçse me skaner, edhe fizikisht, një akt i paprecedentë sipas saj.

Po ashtu deklaroi se sot në sallë ishin 2 gardistë për një deputet, dhe sipas Vokshit, ndodhi ajo që Gazment Bardhi paralajmëroi të shtunën.

“Ashtu si nisi në mënyrë antikushtetuese, ashtu edhe përfundoi. Askush nuk e di se çfarë ka miratuar Edi Rama nën tymin e flakadanëve. Ne nuk do të lemë të ketë seancë normale nëse nuk do respektohen të drejtat e opozitës. Ishte ajo që Bardhi e paralajmëroi që ditën e shtunë. Nxori një foto sesi do ishte vendosja e gjithë gardistëve.

Dhe ishte e njëjta me atë që ishte sot. Kishin hyrë qindra gardistë brenda dhe të tjerë jashtë. Po pse kjo? Sepse sot vinte Edi Rama. Në asnjë rast nuk lejohet që garda të futet në mes të deputetëve. E dini se sot ka pasur dy gardistë për çdo deputet? Në pjesën e brendshme, të hollit dhe në pjesën e jashtme. A është parlament i lirë ky?

I kam kërkuar drejtuesit të gardës që të më tregojë urdhrin. Kushdo që ka fut gardën brenda, ka shkelur kushtetutën. SPAK duhet të hetojë.

U bënë kontrolle fizike deputetëve, e paprecedentë! Jo vetëm kontrolle me skaner, por edhe fizike. Nuk e ndal gjë protestën. Rama i ka bërë llogaritë keq me ne. Nuk na cakton dot, nuk na kontrollon dot.

Rama sot kishte ardhur për të folur, por ai është frikacak dhe iku pa folur dhe e mbylli me 4 minuta. Mos i besoni ato që shkruan nga zyra, por shikoni si e ka të nxirë fytyrën në seancë plenar”, tha ajo.

 

Më të lexuarat