Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nisin homazhet në nderim të Azem Hajdarit, Rudina bën gjestin prekës mbi varrin e të atit/ Kush ishin deputetët demokratë e socialistë që e shoqëronin? (EMRAT+FOTO)

Postuar: 12/09/2019 - 09:45

Sapo kanë nisur homazhet në nderim të heroit të demokracisë Azem Hajdari.

E para që nisi homazhet ishte e bija e tij, deputetja Rudina Hajdari.

Ajo është shoqëruar nga deputetët e opozitës së re, mirëpo nuk kanë munguar as deputetët socialistë si Mimi Kodheli, Vasilika Hysi dhe Gramoz Ruçi.

Në një moment, Hajdari është përulur përpara varrit të të atit dhe e ka puthur atë.

Homazheve iu është bashkuar edhe presidenti Ilir Meta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqip

Postuar: 19/09/2019 - 22:58

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendsh

Postuar: 19/09/2019 - 22:47

Ndërkohë që u dha vendimi për ish-ministrin Tahiri me 5 vite burg por që do të jetë për 3 vi

Postuar: 19/09/2019 - 22:37

 Pas dënimit të dhënë nga Krimet e Rënda për të dënuar me 5 vite burg ish ministrin e Brends

Postuar: 19/09/2019 - 22:31

Kreu i PD-së ka reaguar pas vendimit Gjykatës për Saimir Tahirin.

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinj