Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për Sali Berishën, Prokuroria kërkon thirrjen e dëshmitarëve përfshirë ish-kryeministrin, Ylli Rakipin...

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për
x

Politike

Një kërpudhë belge për Merkelin nga oborri kryeministror (FOTO-LAJM)

Një kërpudhë belge për Merkelin nga oborri kryeministror
Kërpurdha art e belgut Holler do të mirëpresë nesër kancelaren gjermane Angela Merkel.
 
Kërpurdha gjigande, e cila ndodhet  në anën e djathtë të hyrjes qendrorre të Kryeministrisë, është skulpturë e artistit kontenporan belg Carsten Höller
 
Hyrja qendrore e kryeministrisë është rimodeluar duke u bërë kështu më dinjitoze për pritjet zyrtare dhe nesër pritet që Kancelarja gjermane Angela Merkel ta “inagurojë” e para.

Më të lexuarat