Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një kërpudhë belge për Merkelin nga oborri kryeministror (FOTO-LAJM)

Një kërpudhë belge për Merkelin nga oborri kryeministror (FOTO-LAJM)

Postuar: 07/07/2015 - 22:26

Kërpurdha art e belgut Holler do të mirëpresë nesër kancelaren gjermane Angela Merkel.
 
Kërpurdha gjigande, e cila ndodhet  në anën e djathtë të hyrjes qendrorre të Kryeministrisë, është skulpturë e artistit kontenporan belg Carsten Höller
 
Hyrja qendrore e kryeministrisë është rimodeluar duke u bërë kështu më dinjitoze për pritjet zyrtare dhe nesër pritet që Kancelarja gjermane Angela Merkel ta “inagurojë” e para.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:58

Pas deklaratave të presidentit serb Aleksandar Vuçiç që tha për mediat serbe ka thënë se Masakra e Reçakut është mashtrim duke shtuar se do të përsërisë çdo ditë se ky është një krim i fabrikuar.

Postuar: 07/12/2019 - 23:09

Analisti i njohur i çështjeve ndërkombëtare dhe kombëtare Ilir Kulla i ftuar në emisionin “

Postuar: 07/12/2019 - 20:22

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Izabel Santos shprehet se Shqipëria duhet të

Postuar: 07/12/2019 - 19:40

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka hodhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 07/12/2019 - 19:09

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për fatkeqësinë natyrore të tërmetit të 26 nëntorit

Postuar: 07/12/2019 - 18:47

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “ Kjo Javë” u pyet për ftes

Postuar: 07/12/2019 - 18:39

Kryetarja e LSI, Monika Kyemadhi e ftuar në emisionin “Kjo Javë” tregoi si e përjetoi