BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Politike

“Një armë më shumë për t'i treguar krimit se nuk i shpëton ndëshkimit”/ Nënshkroi traktatin e rëndësishëm me ambasadoren Yuri Kim, ministrja Gjonaj del me paralajmërimin e fortë

“Një armë më shumë për t'i treguar krimit se

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj shprehet mjaft e entuziazmuar për kalimin në Kuvend të Traktatit të ekstradimit SHBA-Shqipëri firmosur në 22 dhjetor 2020.

Gjonaj paralajmëron se tashmë cilido që është në kërkim për t’u ndjekur penalisht apo kryerjen e dënimit për një krim të ekstradueshëm do t'i dorëzohet drejtësisë.

“Komisioni i Sigurisë Kombëtare të Kuvendit kalon Traktatin e Ekstradimit SHBA-Shqipëri firmosur në 22 dhjetor 2020. Një dëshmi partneriteti në rritje Tiranë-Uashington prej Traktatit të Parë në 1 mars 1933. Nuk ka strehë për të fshehurit nga drejtësia, të arratisurit, kriminelët as në Shqipëri dhe as në SHBA. Cilido në kërkim për t'u ndjekur penalisht apo kryerjen e dënimit për një krim të ekstradueshëm do t'i dorëzohet drejtësisë. Një armë e fortë më shumë për t'i treguar krimit se nuk i shpëton ndëshkimit.”, bën të ditur Gjonaj.