BREAKING NEWS

E rëndë/ Të shtënat me armë që lanë tre të plagosur mes tyre dhe dy efektivë Policie, Ardi Veliu dhe Tonin Vocaj bëjnë lëvizjen urgjente. Blindohet zona, zbarkojnë RENEA dhe FNSH

E rëndë/ Të shtënat me armë që lanë tre
x

Politike

“Një burrë me zemër të madhe”, Jozefina Topalli mes dhimbjes jep lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të personalitet të njohur shqiptar: Unë pata fatin ta njoh!

“Një burrë me zemër të madhe”, Jozefina Topalli

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka ndarë në rrjetet sociale lajmin e hidhur të ndarjes së parakohshme nga jeta të klerikut të njohur shkodran Fejzi Zaganjori.

Toopalli shkruan se ka pasur fatin ta njohë nga afër dhe ai ishte një burrë i civilizuar dhe më zemër të madhe.

“Mora vesht per ndarjen nga jeta te H . Fejzi Zaganjori.

Une kam patur fatin ta njoh dhe kam patur konsideraten me te vecante per H.Zaganjorin.

Njeriu humanist, besimtar, burre i civilizuar e me zemer te madhe i ka bere nder qytetit te Shkodres.Ai e meritonte titullin “ Mirenjohje e Qytetit’,

I perkushtuar ndaj besimit, paqtimit ai gezonte respektin e te gjithe atyre qe e njihnin. H. Fejzi Zaganjori ka patur nje kontribut te spikatur sidomos ne momentet e veshtiravte Shkodres.

Ngushellimet me te thella per familjen.

Pushofte ne paqe!”, shkruan Jozefina Topalli.

Më të lexuarat