Politike

Një ditë pas marrëveshjes me aleatët, Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës, zbardhet MESAZHI i ambasadores

Një ditë pas marrëveshjes me aleatët, Yuri Kim i shkon

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim është takuar me kreun e PD, Lulzim Basha. Ambasadorja ka zbuluar në Tëitter arsyen e këtij takimi.

“Sot pata një takim të shkëlqyeshëm me Lulzim Bashën për të dëgjuar programin zgjedhor të PD e  partnerëve. Unë nënvizova pritjet e SHBA për kandidatë të pastër nga të gjitha partitë. Ne gjithmonë do të jemi të përkushtuar për të forcuar marrëdhëniet dhe për të respektuar vendimin e votuesve më 25 prill”, ka shkruan Yuri Kim.

Më të lexuarat