BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Politike

“Një grua ose është shtatzënë ose nuk është”, reagon Majko i revoltuar në konferencën e KQZ dhe OSBE: Frika ka bllokuar një të drejtë Kushtetuese, topi tani është tek... (Replika me Celibashin)

“Një grua ose është shtatzënë ose nuk

Në konferencën e KQZ dhe OSBE në fjalën e tij, deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko ka folur për votën e diasporës, ndërsa u shpreh se tashmë topi mbetet tek KQZ për t’i dhënë drejtim kësaj çështje.

Më tej shtoi se palët kanë frikë nga njëra –tjetra dhe kjo ka bllokuar edhe procesin.

“Një grua ose është shtatzënë ose nuk është shtatzënë , një grua pak shtatzënë nuk ka. Ligji ose do të zbatohet ose nuk do të zbatohet. Lidhur me faktin se do kemi patronazhistë në Perëndim për t të manipuluar zgjedhjen, nëse dalin njerëzit atje të patronazhojnë në qafë paçin veten. Perëndimi ka rregulla të tjerë, nuk duhet t’ja qajmë hallin kalorësit. Ta shohim njëri- tjetrin në sy dhe të kuptojmë . Ne kemi frikë nga njeri tjetri dhe kjo frikë e jona ka bllokuar një të drejtë Kushtetuese, shihni Kosovën, nuk abuzon njëri atje, Sot topi është tek KQZ.”, tha ai

Nga ana e tij Celibashi tha se tashmë mbetet për t’u parë në ditët në vijim se ku do të jetë topi.

“Jam i sigurt që do e shohim shumë qartë se ku do jetë topi nga sot e tutje. Sipas parashikimeve të Kodit është përgjegjësi e Komisionit të zgjedhjeve të nxjerrë aktet. Por ka shumë rëndësi të shikohet se në çfarë kohe i është ngarkuar ky detyrim KQZ-së. Nëse i ngarkohet 6 muaj para zgjedhjeve, është thuajse e pamundur të bëhet. Tani e tutje publiku dhe ne do të shikojmë se ku jemi të pozicionuar.”, u shpreh Celibashi.

Më të lexuarat