BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Politike

“Një javë para 2 korrikut 1990, personeli i ambasadës gjermane bënte takime të fshehta me...”, zv.ministri i Energjisë del me deklaratën e fortë: Ja kush i nxiti shqiptarët të largoheshin!

“Një javë para 2 korrikut 1990, personeli i ambasadës

Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli ka dalë me një deklaratë të fortë në rrjetet sociale në lidhje me hapjen e ambasadave në 2 korrik 1990 dhe largimet masive të shqiptarëve.

Sipas Shkrelit 1 javë para se të ndodhte eksodi i madh ka pasur takime të fshehta mes personelit të ambasadës gjermane dhe shqiptarëve, të cilët i kanë nxitur për t’u larguar.

"M E .T A N . D U M I N, mikun e pafjale, i cili ishte nder te paret fare qe e pa veten tej perdes se hekurt (ne ambasaden gjermane) thuajse nje jave para 2 korrikut, kur ende skish filluar hyrja masive.

Ishin kontaktuar, nxitur e siguruar prej kohesh, ne takime te fshehta, nga personeli i ambasades - fakt misterioz ky, qe sot pakkush e di", shkruan Shkreli.