BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Politike

“Një kaos që figuron edhe sot e tradhtuar”/ Kreshnik Spahiu zbulon qëllimin e vërtetë të marrëveshjes Rama-Basha më 17 maj: Çadra 90 ditësh e ngritur në mes të sheshit ishte një kurth nga dy liderat e opozitës

“Një kaos që figuron edhe sot e tradhtuar”/ Kreshnik

Juristi Kreshnik Spahiu në një lidhje live për “Top Talk”, foli për marrëveshjen midis Edi Ramës dhe Lulzim Bashës të bërë më 17 maj 2017.

Spahiu ka qenë pjesëmarrës në çadrën e madhe të Partisë Demokratike, ndërsa shprehet se ka qenë aty për të ndryshuar sistemin zgjedhor dhe për të mbrojtur votën e lirë.

Ai e konsideron çadrën si një kurth për të vënë gjobë mbi qeverinë, por 17 maji ishte fund i saj ku dy liderët e opozitës eliminuan të gjithë rivalët apo protagonistët brenda brenda Partisë Demokratike dhe jashtë saj.

“17 maji ishte fundi i një kurthi që e kishte emrin çadra e lirisë. Çadra ishte një kurth për të vënë gjobë në emër të opozitës shqiptare, por mbi një kaos që figuron edhe sot e tradhtuar”, tha Spahiu.

Sipas juristit çadra figuroi të ishte një gjobë nga dy liderët e opozitës, të cilët janë munduar të marrin garancinë personale me anë të dy qëllimeve.

“Fatkeqësisht pas 90 ditësh çadër, ajo figuroi që ishte një gjobë nga dy liderët e opozitës, nga Sali Berisha dhe Lulzim Basha për të arritur dy qëllime. Qëllimi i parë për të marrë garanci personale në lidhje me problemet që kanë me bizneset dhe korrupsionin e tyre dhe në radhë të dytë për të eliminuar kundërshtarët brenda llojit”, u shpreh Spahiu.

 

Më të lexuarat