BREAKING NEWS

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të reformës në drejtësi, Meta-Berisha dyshja më e shqetësuar

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të
x

Politike

“Një krim i mirëfilltë që mund të sjellë pasoja të rënda”, deputeti Andi Përmeti tregon çfarë po ndodh në këtë zonë të Korçës dhe ngre alarmin: A mban njeri përgjegjësi?

“Një krim i mirëfilltë që mund të sjellë

Si pasojë e reshjeve të dendura të borës rreth 30 familje në fshatin Panarit të Korçës kanë mbetur të bllokuara prej një jave. Përmes një statusi në rrjetet sociale deputeti i opozitës parlamentare, Andi Përmeti e cilëson këtë kriminale dhe ngre alarmin se po vihet në rrezik jeta e 200 banorëve, të cilët mund të kenë edhe nevoja mjekësore.

“Rreth 200 banore te 40 familjeve jane te bllokuar prej me shume se nje jave nga debora ndersa bashkia Korce nuk merr asnje mase per hapjen e rruges.

Nuk perben ndonje cudi tendenca e bashkise Korce per te mos kryer asnje pune neqoftese nuk behet fjale per ndonje fasade te bukur qe mund ta shes shtrenjte mediatikisht, por ne kete rast moshapja e rruges dhe lenia ne meshire te fatit te 200 banore te Panaritit perben nje krim te mirefillte qe mund te sjell pasoja te renda. Ne kete rast behet fjale per jete njerezish, ne nje kohe te veshtire pandemie, 200 banore jane te bllokuar, ne nevoje ilacesh, ne nevoje mjekimi dhe mbase ne rast fatkeq ne nevoje urgjence mjekesore. A mban njeri pergjegjesi per rastet e mesiperme?

Keqardhje e madhe sesi nje nga bashkite me buxhetin me te madh ne Shqiperi nuk siguron minimumin per banoret e saj.

E bukura eshte e bukur por jeta e njeriut duhet te jete prioritet mbi prioritetet.”, denoncon Përmeti.

Më të lexuarat