BREAKING NEWS

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë edhe për Xi Jinping, ja si do të prishen nga amerikanët planet sekrete të Rusisë dhe Kinës për një lufte të madhe

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë
x
BREAKING NEWS

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e ‘gurëve të shahut’ që do luaj Rama në zgjedhjet e 14 Majit

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e
x
BREAKING NEWS

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë, meteorologia Lajda Porja tregon kur vjen kthesa drastik: Këto janë datat që do ketë...

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë,
x
BREAKING NEWS

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me njoftimin e rëndësishëm dhe merr vendimin e minutës së fundit

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me
x
BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x

Politike

"Një kryeministër që paguan...", Berisha humor me gratë demokrate për skandalin e ish-zyrtarit të FBI: I detyrohemi ish-të dashurës së McGonigal

"Një kryeministër që paguan...", Berisha humor me

Kryedemokrati Sali Berisha ka folur sërish për lidhjet e ish-agjentit të FBI, Charles McGonigal, me kryeministrin Edi Rama, gjatë një takimi me gratë demokrate.

Berisha tha se kjo është bërë tema kryesore në SHBA dhe shtoi se Rama përfaqëson një turp të madh kombëtar.

Ai gjithashtu theksoi se zbulimi i këtij skandali ndodhi falë ish-të dashurës së McGonigal, e cila u bë shkak që ish-zyrtari të dilte hapurpër lidhjet e tij të dyshimta.

“Sado të flasësh për këtë, koha është të veprojmë, ta largojmë një minutë e më parë nga qeveria. McGonigal që është çdo ditë krye temë në SHBA. Ky superskandal së pari është një akt i mirëfilltë armiqësor ndaj SHBA-ve. Imagjinoni se çfarë përfaqëson ky, një turp të madh kombëtar. Përfytyroni samitin e NATO-s, si mund të shkojë ky si përfaqësues i yni, çdo shqiptari i mbetet turpi nëse kjo ndodh.

Ky nuk jep dorëheqjen por ne duhet ta largojmë me çdo kusht. Ky ka mendësinë më të ligë të paraardhësve të tij, ky tregon se ndaj kundërshtarit është i aftë të ndërmarrë çdo akt. Do një vend pa opozitë, kjo është një gjëmë për shqiptarët.

I detyrohemi shumë Alisonit, (ish të dashurës së McGonigal). Ajo dha një intervistë për një media shqiptare sepse perceptoi se afera shqiptare ishte ndër aferat më të shpifurat dhe ashtu është. Një kryeministër që paguan”, tha Berisha. 

 

Më të lexuarat