BREAKING NEWS

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar 24 orët e fundit

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e
x

Politike

“Një lajm i keq sa më s’ka”, Manjani del me reagimin e rëndësishëm: Shumë e trishtë kjo...

“Një lajm i keq sa më s’ka”, Manjani del me reagimin

Shtyrja e datës për dhënien e vendimit për hapjen e negociatave me BE për Shqipërinë, për ish-ministrin e Drejtësisë Ylli Manjani është një lajm i keq sa më s’ka.

“Pa asnjë dyshim, mosmarrja e një date për t'u ulur në tryezën e negociatave për anëtarësim në BE është lajm i keq.

I keq sa më ska!

Tryeza e negociatave për anëtarësim është dritarja e vetme nga ku mund të shohim perëndimin. 

Për fat të keq, anëtarësimi në OSBE, Këshillin e Europës dhe NATO nuk janë më të mjaftueshme për të garantuar standartet perëndimore në Shqipëri.

Na duhen ato negociata.

I duhen Shqipërisë.

I duhen shqiptarëve.

Ndoshta, nuk i duhen vetëm qeveritarëve. Atyre po, u prishin punë...

Shumë e trishtë kjo panoramë me perspektivë të zymtë dhe ndriçim të zbehtë...”, shkruan Manjani.

Më të lexuarat