BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Politike

“Një marrëveshje me Ramën, në disfavor të PD”/ Kreshnik Spahiu debat me Neritan Sejaminin, kërkesë kryeministrit: Nëse i do shqiptarët jepi...

“Një marrëveshje me Ramën, në disfavor të

Analisti Neritan Sejamini ishte i ftuar në një debat televiziv bashkë me Kreshnik Spahiun ku kanë folur për ngjarjet politike në vend. 

Spahiu u shpreh në fjalën e tij se nëse Lulzim Basha pranon ftesën e kryeministrit Rama për bashkëpunim kjo do ishte fatale për Partinë Demokratike.

“Opozita është në pozitë të vështirë duhet të gjejë ide të reja të sfidojë Ramën, qasja e vjetër nuk e sjell në pushtet të heqë dorë nga protestat. Opozita duhet të heqë dorë nga fushata negative, akoma me meme negative”, tha Sejamini.

Spahiu iu përgjigj analistit Sejamin, ku sipas ish kreut të aleancës Kuq e Zi çdo marrëveshje Rama-Basha në disfavor të PD, s’hyn dot në një marrëveshje që pala tjetër ka çdo gjë.

“Rama e ka mundur Bashën në të gjitha betejat edhe kur ishte radikal dhe dogji mandatin, mund të jetë bashkëpunim në ministri, institucione të pavarur që t’i kenë ata, Rama ka një kundërshtar të kompleksuar nga dialogu se ka një fobi se mund ta quajnë tradhtar. Tani kemi edhe presidentin që duhet me pëlqimin e opozitës. Me gjithë ekzistencën e nje presidence pro opozitës nuk e kanë penguar suksesin e socialistëve.

Tani në 2017 u pa qeveria teknike dhe PD humbi, tani janë provuara të gjitha dhe Ramës i intereson të rrijë Basha se sa më i fortë Basha aq më shumë rri Rama në pushtet.

Nëse do tu afrohet shqiptarëve Rama, mos t’i afrohet Bashës, ta bëjë që populli ta shkarkojë presidentin, po këtë se duan ata . T’ua japin popullit presidencën”, u shpreh Kreshnik Spahiu.

Më të lexuarat