BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset për anëtarësim

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x

Politike

“Një nga aktet më të rënda në vend”, Frrok Çupi zbulon si SHBA po nxjerr jashtë loje Sali Berishën, parashikon lëvizjen që do bëjë Edi Rama

“Një nga aktet më të rënda në vend”, Frrok

I pyetur nëse është ky një kurth nga maxhoranca kur i thuhet opozitës sillni emrat, analisti Frrok Çupi e mohon. Ai shprehet se në këtë moment kur opozita po tenton të ringjallet, asaj i ka dalë përpara çështja e presidentit dhe maxhoranca po e trajton si një fëmijë.

“Këtu s’ka sinqeritet, sepse sinqeriteti preket se në kohën që opozita është manifestuar në këtë dobësi biblike që si ka parë ndonjë opozitë në botë dhe tani ka nisur të ri ngrihet me ndihmën e SHBA, perëndimit sepse ka vëmendjen e tyre fatmirësisht dhe në Shqipëri duhet të ketë një opozitë dhe ka marrë këtë të drejtë që të zhveshë politikën shqiptare nga berishizmi, një nga aktet më të rënda në vend. Në këtë moment kur po tenton të ringjallet opozita i ka dalë përpara çështja e presidentit dhe maxhoranca e trajton dhe si një fëmijë. Një opozitë e rrënuar për vetë s’mund të propozojë kandidaturat e presidentit, kështu që maxhoranca e lë në lojë të stërvitet por në fund të fundit ajo do e zgjedhë vetë presidentin. Besoj se PD vjen nga një rrënim i vetvetes, dmth nuk ka filluar sot dhe, PD ka nisur të rrënohet që në momentin që dogji mandatet. Është i vetmi model i rrezikshëm kur tërhoqi kartën e përfaqësimit popullor”, tha Çupi.

Më të lexuarat