Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një nga kritiket e forta të Bashës që s’pranoi të garonte në Këshillin Kombëtar/ Kush është gazetarja e njohur dhe ish-sekretarja e PD që do jetë përballë Dritan Lelit në Vlorë

Postuar: 16/05/2019 - 14:09

Bindja Demokratike, sikurse dihet tashmë do garojë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit përmes kandidatëve të saj.

Pjesë e Bindjes Demokratike është bërë edhe Valbona Mezini ish-sekretarja e Organizatave Partnere në PD.

Mezini ka qenë një nga kritiket e Bashës dhe nuk pranoi të garonte në Këshillin Kombëtar të PD duke e cilësuar garën si fallco.

Mirëpo, tashmë si pjesë Bindjes Demokratike, Mezini do të kandidojë përballë Dritan Lelit të PS për bashkinë e Vlorës.

Mezini ka studiuar për gazetari duke e ushtruar këtë profesion në disa nga mediat kryesore të vendit. Paraleleisht ka ndjekur edhe aktivitetin e saj politik në PD deri në momentin që u themelua Bindja Demokratike ku ajo është anëtare e bordit përfaqësues të kësaj partie.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 23:56

Familja e presidentit, Ilir Meta gjatë vitit 2018 ka mundur të fusë në arkën e vet, ndër të tjera edhe 39 mijë euro nga shitja e një shtëpie.Në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në ILDKP, familja presidenciale ka dekl

Postuar: 23/05/2019 - 23:26

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV

Postuar: 23/05/2019 - 23:15

Ish-kryeministri Sali Berisha kërcënoi në emisionin “Opinion” që nëse mbahen zgjedhje

Postuar: 23/05/2019 - 23:02

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, i është përgjigjur nga studio e ‘Opinion’ akuzave të P

Postuar: 23/05/2019 - 22:55

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV

Postuar: 23/05/2019 - 22:50

Aktori Laert Vasili i kërkoi kreut të partisë Konservatore, Kujtim  Gjuzi se nëse në 25 maj

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi në emisionin Open se letrat e Edi Ramës