Politike

"Një nga ndjesitë më të bukura në jetën time"/ E mbuluar me shami dhe në xhaminë Al-Aqsa, ish deputetja e njohur e Kuvendit përcjell një mesazh të fuqishëm (FOTO)

"Një nga ndjesitë më të bukura në jetën

Ka gjetur një mënyrë shumë të veçantë për të uruar muajin e shenjtë të Ramazanit, ish deputetja dhe kandidatja e LSI në zgjedhjet e 25 Prillit, Silva  Caka.

Ajo është ndër të paktët shqiptarë që kanë patur fatin të vizitojnë xhaminë Al-Aqsa në Jeruzalem, një ndër tre vendet e shenjta për botën islame.

"Një nga ndjesitë më të bukura në jetën

“Një nga ndjesitë më të bukura në jetën time, është padyshim vizita në xhaminë e Al-Aqsa.

Nëpërmjet këtij mesazhi, dua t’iu uroj një muaj të mbarë sakrifice gjithë besimtarëve myslimanë!

Qoftë i lehtë muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe sakrifica u pranoftë!”, shkruan Caka në postimin e saj.

Më të lexuarat