BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Politike

"Një xhuxh në kurrizin e një gjigandi dhe bëhet sikur është elefant", Alfred Cako nxjerr zbuluar Ramën: Nuk punon për Shqipërinë, por ka qëllim vetëm për...

"Një xhuxh në kurrizin e një gjigandi dhe bëhet sikur

Në rubrikën “Rrethi Katror”, konspiracionisti Alfred Cako diskutoi për temën “Rama, lider global apo jo”.


Cako tha se në fakt Rama nuk punon për Shqipërinë, por për ata që e kanë sjellë dhe po e mbajnë në pushtet.

“Unë të kam thënë shumë herë që Sorosi është frontman, është zëdhënës, dhe ka institucione shumë të fuqishme dhe familje që e kanë sjellë në fuqi duke i dhënë këtë detyrë.

Rama nuk është një udhëheqës i shqiptarëve që shkon të negociojë me këta për të mirën e shqiptarëve, ai është një i zgjedhur që e kanë ndihmuar të shkojë në krye të Shqipërisë, që ai të plotësojë axhendat që ata kanë.

Pra, Rama nuk punon për ne. Këtë duhet ta dinë shqiptarët, ai punon për atë grupin e vogël të Sorosit, çfarë qëllimesh dhe dëshirash kanë ata. Ai përpiqet t’i realizojë. E ka pasur që në fillim atë marrëveshje pasi ata e ndihmuan të vinte në pushtet. Dhe tani meqënëse ka 10 vjet në pushtet, ato firmat që hedh ai, Rama ka 1000 vende ku ata mund ta kapin nesër, është i detyruar që të hedhë vallen që i thonë ata. Vetëm këtë zgjidhje ka ai deri në fund. As nuk çan kokë fare.

Ai është një xhuxh në kurrizin e një gjigandi, dhe bëhet sikur është elefant,” tha Cako.

Më të lexuarat