BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Politike

“Njerëz të emëruar dikur nga Berisha janë sot deputetë të Edi Ramës”, Mustafa Nano ‘zbërthen’ deklaratën e Murrizit, tregon pse kryeministri fitoi bindshëm në zgjedhjet e 25 prillit

“Njerëz të emëruar dikur nga Berisha janë sot

Analisti Mustafa Nano komentoi deklaratën e Myslim Murrizit, i cili tha në një intervistë se njerëz të emëruar dikur nga Berisha janë sot deputetë të Edi Ramës, duke përmendur Benet Becin. Nano foli për ndryshimet mes dy kampeve, duke u shprehur se Rama i fitoi zgjedhjet sepse është një showman.

“Nuk e njoh atë person, por ka qenë i natyrës teknike. Kryeministrat emërojnë njerëz të tillë pavarësisht orientimit politik, nuk e shoh problemin te Benet Beci. E ka parë thjeshtë teknik, duke parë imazhin e mirë të tij në Shkodër. Ndryshimet mes partive janë në atë masë që ndryshojnë liderat, jo në programe. Basha u përpoq të bënte premtime, por ishin improvizime. E gjithë gara mes tyre ishte show dhe Rama e fiton që në nisje sepse është një showman dhe çdokush e ka të sigurt humbjen. Udhëheqësit nuk kanë një identitet të tyrin, e vetmja gjë që kanë është të vijnë në pushtet dhe bëjnë edhe premtime magjistarësh. Rama ka folur për miliarda dhe maja, Basha ka folur për udhëheqjen e tij përballë një diktatori”, tha Nano për MCN.

Më të lexuarat