BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Politike

'Njerëzit kërkojnë fajtorët', pedagogu flet për ndryshimet politike në Europë dhe rajon: Ne jemi të fundit, ka ardhur koha që…

'Njerëzit kërkojnë fajtorët', pedagogu flet

Pedagogu dhe aktivisti Endri Shabani, u shpreh se arsyeja e ardhjes së Gieorgia Melonit në krye të qeverisë italiane, është një ndryshim i establishmentit politik që po ndodh tashmë në të gjithë Europën.

Ai u shpreh në emisionin "Open" se koha për një ndryshim të tillë ka ardhur edhe në Shqipëri, por ashtu si në rastet e shpalljes së pavarësisë apo ndryshimeve të viteve 1990, ne jemi të fundit në procese të tilla që sjellin ndryshim.

“Po ta shohim në të gjithë Europën ka ndryshim të establishmentit politik, fatkeqësisht Shqipëria është e fundit. Është ndryshuar në BE dhe rajon, ne jemi të fundit. Italianët kanë ndryshuar filmin. Ka ndryshim të klasës politike që sjell reformim të partive dhe spektrit politik. Ka ndodhur më Kosovë, Maqedoni Francë, Mal i Zi. Disa janë faktorë lokalë, disa me ideologji. Në vitet ‘90 pati një ndryshim në kalimin e rrugës së tretë që në Shqipëri e solli Rama, me politika përtej së majtës e së djathtës. Përgjigja e popujve të Europës, është që njerëzit duan debat politik, jo thjeshtë debat teknik. Duan njerëz që thonë jemi kundër. Populli italian dhe në të gjithë Europën kërkuan debat ideologjik politik dhe duan fajtor për pabarazinë në rritje, kudo. Kush më tepër e një establishment ekonomik e politik është fajtor. Koha gradualisht po vjen edhe në Shqipëri për të ndryshuar filmin. Ishim të fundit kur shpallëm pavarësinë, edhe në 90 por ndryshimi erdhi, ka ndodhur”, tha ai.

Më të lexuarat