BREAKING NEWS

Flet pas arrestimit Henri Çili dhe avokati i tij, habit me deklaratën: U vetëdorëzua, askush se ka marrë në pyetje

Flet pas arrestimit Henri Çili dhe avokati i tij, habit me
x

Politike

“Njësoj si në kohën e diktaturës”, Astrit Patozi shpërthen ndaj kryeministrit: Mbrojtja që Rama po i bën Dakos është si...

“Njësoj si në kohën e diktaturës”, Astrit Patozi

Kreu i Bindjes Demokratike i ftuar në News24 komentoi edhe qëndrimin e kryeministrit Rama për kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon. Sipas Patozit, mbrojtja që Rama i bëri Vangjushit është një veprim si në kohën e diktaturës, ku miqtë ishin të paprekshëm.

 “Mbrojtja që Rama po i bën Dakos është njëlloj si në kohën e diktaturës ku anëtarët e byrosë politike ishin me partizanin dhe thërrisnin arbitrat se luan Partizani me Tiranin, i thonin se ti mbaje ndeshjen korrekte, por ne jemi me Partizanin ta dish. Edhe çështja e mbrojtjes që i ka bërë si një mik një eksponenti që ka pasur lidhje me krimin e organizuar dhe me bandat”, tha Patozi

Ndërkohë ai ka theksuar se zgjidhja e vetme për të dalë nga kjo krizë është përmes zgjedhjeve të lira.

Më të lexuarat