BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x
BREAKING NEWS

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto, ish prokurori zbardh detaje të forta: Indicie të rëndësishme...

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto,
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i brendshëm është më i rrezikshëm se ai i jashtëm

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i
x

Politike

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka zbërthyer deklaratën e ministrisë së Jashtme për zëvendësimin e ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri kim.

Topalli tha se gjëja e parë që të shkon ndërmend, është një largim për shkak të problemeve me qeverinë.

Ajo theksoi në emisionin “Now” se njëra nga shkaqet mund të jenë mosdakordësitë e Yuri Kim me garën për kreun e ri të SPAK, çështje për të cilën ka folur së fundmi me tone të ashpra.

“Kur ndodh diçka, gjithmonë ka një arsye. Mund të jenë shumë gjëra. Unë nuk dua të hyj në fushën e spekulimeve, por gjëja e parë që të shkon ndërmend është se ka diçka shumë serioze që nuk shkon me qeverinë. Dhe çfarë nuk shkon me qeverinë, lufta kundër korrupsionit, problemet që janë ngritur me zhvillimet e fundit, me licensa, me investitorë strategjikë, me SPAK-un, me kryetarin e SPAK-ut që do zgjidhet me 16 dhjetor.

Shumë mendojnë se mund të jetë kjo e fundit, ndoshta ka pasur një përpjekje për të emëruar dhe njeriun e fundit që njëra palë e dëshiron. Ditët e ardhshme do jetë çdo gjë më e qartë, por sigurisht që një arsye e fortë, shumë e fortë, që krijon një shqetësim shumë të madh te qeveria dhe që do të japë një sinjal te të tjerët për të dobësuar rolin e një ambasadori besoj se është”, u shpreh ajo.

E pyetur nëse kjo deklaratë e zvogëlon rolin e Yuri Kim, ish-kryeparlamentarja deklaroi se ministrja e Jashtme po përcjell një meszh.

“Nuk besoj se e zvogëlon rolin e Yuri Kim, por kërkon t’i japë një mesazh”, nënvizoi Topalli.

Më të lexuarat