Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nmri 2 i PD-së sulmon ashpër Patozin: Bindja Demokratike dhe kandidatët e saj janë patericë e një personi

Postuar: 24/05/2019 - 17:33

 I ftuar në “Top Talk”, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, foli edhe për procesin zgjedhor të parashikuar më 30 qershor, duke theksuar se “Zgjedhje të tilla nuk janë bërë as në monizëm”.

Duke iu referuar Bindjes Demokratike, Edmond Spaho tha se: “Në 35 njësi bashkiake konkurrohet me një kandidat. Në të tjerat konkurrohet me kandidatët e patericës së Edi Ramës, që e krijoi vetë”.

Më tej ai sulmoi edhe KQZ, që sipas tij po funksionon në shkelje të ligjit duke regjistruar Bindjen Demokratike, si edhe duke mos i dhënë opozitës të drejtën për komisionerë në zgjedhje.

“KQZ-ja funksionin në kundërshtim me ligjin, kanë kapur mazhorancën në kundërshtim me ligjin, regjistrojnë jashtë afateve dhe pa mbështetjen as me firma dhe as me deputetë. Në mënyrë të jashtëligjshme i heqin opozitës komisionerët”, tha Spaho.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:37

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe ndoqën nga afër situatën në terren në zonën e Kasharit, ku është raportuar për disa familje të prekura nga lëkundjet e fuqishme të tërm

Postuar: 22/09/2019 - 18:30

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësi

Postuar: 22/09/2019 - 18:15

Zv/ kryeministri Erjon Braçe premtoi se ditën e mërkurë qeveria do të miratojë një VKM e cila p

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë