BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

Noka zbulon për herë të parë çfarë parashikoi Sali Berisha në mbledhjen kur u vendos djegia e mandateve: Mund t’ju çojë në... 

Noka zbulon për herë të parë çfarë parashikoi

Deputeti demokrat Flamur Noka bëri të ditur qendrimin e Berishës në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së  kur u mor vendimi për djegien e mandateve.

Sipas Nokës, Berisha ishte kundër djegies së mandateve duke parashikuar edhe se çfarë do të ndodhte me PD-në.

“Berisha ka qenë kundër djegies së mandateve. Berisha than ë atë mbledhje se ky ishte një vendim i rendësishëm dhe i fortë. Berisha tha: Ky është vendim i fortë. Mund t’ju çoj në zgrip. Mundet që asnjë ndërkombëtar të mos t’ju mbështesë dhe do të keni shumë presion. Unë do të jem pro çdo vendimi të marrë këtu”, tha Noka në lidhje me Berishën.

Nisur nga kjo, Noka tha se pavarësisht presionit të madh ndërkombëtar, Basha vendosi të djegë mandatet, madje edhe të mos hyjë në zgjedhjet lokale. Noka shtroi pyetjen se nëse dy herët e para Basha i rezistoi presionit, pse nuk bëri të njëjtën gjë kur amerikanët i kërkuan të përjashtojë Berishën? Sipas tij, kjo ka ndodhur për shkak të një marrëveshjeje okulte që ka bërë kryetari i PD-së.