BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Politike

Nuk do tronditet vetëm politika! Spartak Ngjela paralajmëron goditje të forta: Ju tregoj çfarë pritet të ndodhë në tetor

Nuk do tronditet vetëm politika! Spartak Ngjela paralajmëron goditje

Avokati i njohur Spartak Ngjela shprehet se reforma në drejtësi dhe antikorrupsin përveç politikanëve ka trembur gazetarët e moderatorët.

Sipas Ngjelës, në muajin tetor do të shohim situata të papritura.

“Reforma në drejtësi dhe antikorrupsin, nuk ka trembur vetëm politikanët e lartë dhe gjyqtarët e korruptuar: ajo ka trembur edhe gazetarët e moderatorët e shitur te korrupsioni i lartë shtetërorë.
A e di këtë ambasadorja amerikane në Tiranë, zonja e nderuar për shqiptarët, Yuri Ki?
Sigurisht që e di.
Madje këtë ajo e provoi dhe sot.

Një gjë është e sigurt: të temburit nga ligji dhe drejtësia, kur bashkohen bëhen qesharakë.
Do të krijohen shumë situata të tilla qesharake nga bashkimet e të korruptuarve, gjatë muajit tetor të këtij viti.
Keni për t'i parë...”, shkruan Spartak Ngjela.

Më të lexuarat