Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk dogjën mandatet, Lulzim Basha sulmon Rudina Hajdarin, Murrizin e Lefter Kokën: Korbi qëmtoi ato të kalburat

Postuar: 22/08/2019 - 22:11

Kryedemokrati Lulzim Basha sulmon dy deputetët e PD Rudina Hajdari e Myslym Murrizi dhe Lefter Kokën e LSI pasi nuk pranuan të digjnin mandatet.

Duke folur për vendimin e shkurtit për të djegur në masë mandatet, Basha shtoi se nga 64 deputetë që opozita kishte në Parlament, vetëm tre prej tyre nuk u bindën dhe nuk pranuan vullnetin e popullit duke mos lënë karriget.

Për kryedemokratin, deputetët që nuk lanë mandatin por dhe ata që u ulën më pas në ato të lëna bosh, u blenë nga Rama.

Basha sulmoi ‘me stil’ Rudina Hajdarin, Myslym Murrizin e Lefter Kokën, duke bërë një krahasim me një shprehje popullore.

“Në një shportë me mollë korbi qëmton mollët e kalbura, por kështu vetëm sa i rrit vlerën shportës”, tha Basha, kreu i PD.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 23:27

Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk ka pranuar të b

Postuar: 20/09/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama dhe homologu grek Kyriakos Mitsotakis pritet të takohen për herë të parë në

Postuar: 20/09/2019 - 22:55

Pasardhësi i Saimir Tahirit në krye të ministrisë së Brendshme, Fatmir Xhafaj mbështet hapur qënd

Postuar: 20/09/2019 - 22:37

Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajto

Postuar: 20/09/2019 - 22:16

Në emisionin “Java” në TVSH, ish-deputeti Nard Ndoka u shpreh gati të hyjë në zgjedhj

Postuar: 20/09/2019 - 22:11

Avokati Spartak Ngjela, nuk e sheh aspak të nevojshëm këtë dialog.

Postuar: 20/09/2019 - 21:58

Juristi i CEZ Romeo Kara i ka shkruar një koment të gjatë ish-kryeministrit Berisha, në statusin