BREAKING NEWS

Nga batutat e Ramës tek pjesëmarrja e Vangjush Dakos, çfarë nuk u pa sot nga Kongresi i PS (FOTOT)

Nga batutat e Ramës tek pjesëmarrja e Vangjush Dakos,
x

Politike

"Nuk e di kush është kryetari”, habit Bamir Topi me deklaratën për Lulzim Bashën

"Nuk e di kush është kryetari”, habit Bamir Topi me

Ish-presidenti shqiptar Bamir Topi ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha. Ai shprehet se e ka të vështirë të kuptojë se kush e drejton opozitën.

“Absolutisht unë nuk flas thjeshtë me emra, unë flas me institucione, është kryetari i mazhorancës dhe e kam shumë të vështirë të them kryetari i opozitës se nuk e di kush është kryetari i opozitës. Nëse humbet prap, çfarë do thotë nesër? Dhe nuk më intereson fare ndjesia apo statusi emocional i kryetarit të opozitës, por ku do shkojë fati i këtyre njerëzve?”, u shpreh Bamir Topi në Report Tv.