BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Politike

“Nuk e prisja fitoren e Lulzim Bashës në këto kuota”, deputeti i PD tregon ku gaboi kreu i PD: Modeli si Shehaj i cili kërcënon nëpër studio politike nuk i bën mirë...

“Nuk e prisja fitoren e Lulzim Bashës në këto kuota”,

Duke komentuar rezultatin në zgjedhjet e partisë demokratike, deputeti i zgjedhur i PD, Kreshnik Çollaku u shpreh se ështe një moment i rëndësishëm, për partinë demokratike sipas statutit. Unë e prisja që Lulzim Basha do të rikonfirmohet në partinë demokratike por jo në kuotat e 82% që fitoi. Lulzim  Basha e bëri betejën e vet dhe rruga që duhet të ndjek ai është përcaktuar nga demokratët.

"Ishte një moment i rëndësishëm, për partinë demokratike sipas statutit. Unë e prisja që Lulzim Basha do të rikonfirmohet në partinë demokratike por jo në kuotat e 82% që fitoi. Lulzim  Basha e bëri betejën e vet dhe rruga që duhet të ndjek ai është përcaktuar nga demokratët. Unë kam kritikat e mis se si ka vajtur gara në partinë demokratike, momenti për rikonformimin e kryetarit është pak e rëndësishme. Unë mendoj se e rëndësishme është platforma qeverisëse, kundërshtarët e Bashës duhet të nxjerrin platforma unë do ta respektoja atë. Ata e përdorën si marketing personal për veten e tyre, do kisha dashur që këta ta përdornin akuzat në kryesi. Mungesa totale e alternativës që kishin kundërshtarët politik, pasi edhe Lulzim Basha ka nevojë për debat edhe sikur të kishim fituar. Sfiduesit e Bashës humbën mundësinë për të patur një debat i cili do ti bënte mire Lulzim Bashës. Mendoj se demokratët duhen të bashkohen pasi në Shqipëri po instalohet një regjim, duhet garantuaR pjekuri politike. Çfarë nuk mundemi të bëjmë të mos kuptojmë atë që na bashkon dhe na ndan në partinë demokratike. Grupi parlamentar i partisë demokratike u futën në mënyrë të turpshme siç ishte edhe ndryshimi i kushtetutës", u shpreh Çollaku.

Çollaku foli dhe për një ndër rivalët e Lulzim Bashës në zgjedhje Agron shehaj ku tha se i teket kryetarit të marr një njeri dhe ta vendos në krye të qarkut është shumë e vështirë, ky model si Shehaj i cili kërcënon nëpër studio politike nuk i bën mire partisë demokratike.

"Unë nuk shoh që kundërpoli i Lulzim Bashës është Agron Shehaj, Basha ka patur disa gabime siç është hapja e partis. I teket kryetarit të marr një njeri dhe ta vendos në krye të qarkut është shumë e vështirë, ky model si Shehaj i cili kërcënon nëpër studio politike nuk i bën mire partisë demokratike. Kritika ndaj Bashës është se i ka hapur shumë dyert e partisë demokratike, mendoj se duhet të ketë një kriter pasi ka shumë raste kur i është bë mandati dhuratë. Mendoj se marrëdhënia mes Bashës dhe Shehaj do të jetë e mire sepse kjo histori mbaroi në datën 14. Shehaj është një deputet aktiv dhe do jetë i dobishëm në parti demokratike," tha Çollaku.