Lajme të tjera
BREAKING NEWS

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama bën publik vendimin më të fundit të qeverisë dhe jep lajmin e mirë

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama
x

Politike

“Nuk e shaje Shtëpinë e Bardhë”, Kreshnik Spahiu del me një tjetër reagim të fortë dhe i kujton Kurtit kohën e para luftës

“Nuk e shaje Shtëpinë e Bardhë”, Kreshnik Spahiu del

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka bërë një tjetër reagim të fortë në rrjetet sociale pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit në Kosovë. Spahiu ngre shqetësimin se Kurti nuk duhet të kishte devijuar nga parimi i “Vetëvendosjes” dhe aq më tepër të sulmonte SHBA-në, e cila e ka ‘paguar’ tokën e Kosovës sipas tij.

“E dashur Kosova ime! Përpara lufte nuk e shaje “Shtëpinë e Bardhëë”. Apo siç themi ne tironcit: ”Kalova lumin të dhje***a kalin”,  shkruan Spahiu në statusin e tij.

“Nuk e shaje Shtëpinë e Bardhë”, Kreshnik Spahiu del

Më të lexuarat