BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x
BREAKING NEWS

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët "qepin" gojën dhe i bëjnë thirrje Ramës të heqë dorë nga “riedukimi”

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të shiten benzina dhe gazi? Bordi i Transparencës merr vendimin

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të
x
BREAKING NEWS

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia nëse Shkupi s’pranon propozimin e Macron, Rama shpalos vizionin e tij gjatë vizitës në Holandë

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e
x
BREAKING NEWS

Denoncimi i LSI për inceneratorët, SPAK vihet në lëvizje dhe merr vendimin për dy të moshuarit 'milionerë' por që jetojnë në azil

Denoncimi i LSI për inceneratorët, SPAK vihet në lëvizje dhe
x

Politike

“Nuk eksiton politikisht asnjë”, Arian Çani tregon se kujt po i “shërben” Enkelejd Alibeaj: Është duke imituar këtë figurë politike

“Nuk eksiton politikisht asnjë”, Arian Çani tregon se

Gazetari Arian Çani i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, teksa analizonte figurën politike të Enkelejd Alibeajt, u shpreh se gjatë artikulimit te të folurit në publik, të ngjan se ai më shumë imiton Fatos Nanon.

Sipas tij, ai është një figurë që nuk të eksiton politikisht, dhe nuk është gjë tjetër veçse një kukull e Ambasadës Amerikane.

“Ajo që më bën përshtypje është që ky Alibeaj, edhe kur nuk kishte asnjë rol, kam pasur rastin të takohesha shpesh me të në një kafe në qendër të Tiranës. Përshëndeteshim, nuk kishim miqësi. Është djalë korrekt, i pashëm.

A është pozitive në Shqipëri të jesh i papërfolur? Nuk bën karrierë. Por ajo që më bën përshtypje është që ky nuk e di pse, ka një tendencë, po ta vësh re, te artikulimi, ka një impostim si Fatos Nanos.

Është një kuriozitet që do të doja ta dija. Them se e imiton më shumë, për mua nuk është figurë interesante politike, në artikulimin publik po ta vesh re, është korrekt kur flet, por nuk thotë asgjë.

Alibeaj ka shansin e keq që nuk eksiton politikisht askënd, por ka kohë deri ne 2025, të tentojë të mos zhduket fare.

Duam nuk duam ne, ai nuk është gjë tjetër veçse një kukull e Ambasadës Amerikane”, tha Çani.

 

Më të lexuarat