Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Nuk është e thjeshtë, të pret një fortunë”/ E sfidoi për moshën, Rama ironi Cekës: Kush zbret nga kati i dytë më shpejt

Postuar: 16/06/2019 - 23:40

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur nga Pusteci, ish-ministrit të Jashtëm, Neritan Cekës. Ku ky i fundit pas tërheqjen së deklaratës, ku mallkoi shqiptarët nëse shkojnë në votime, i shpalli një sfidë modeste Ramës. Ceka e ftoi për ta sfiduar se edhe pse është 70 vjeç është i gatshëm të fitojë.

Ndërkohë Rama është shprehur se kishte qejf se kush zbret nga kati i dytë dhe jo kush hipën në katin e parë.

‘E patë Neritan Cekën kishte thënë që jam gati të bëj një garë me Edi Ramën kush ngjitet në katin e parë më shpejt, unë kisha qejf kush zbret nga kati i dytë. O Neritan, kishte bërë sikur i kishte dal gjarpri nga filxhani. Nuk është se çështja është e thjeshtë, po është një fortunë në filxhan’, tha Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2019 - 22:59

Kryeministri Edi Rama tha se pas marrëveshjes së “Shengenit Ballkanik” në Shqipëri do të kemi fluks turistësh kinezë

Postuar: 11/11/2019 - 22:52

Procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, p

Postuar: 11/11/2019 - 22:34

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja u shpreh se  senëse dy anëtaret Elsa Toska dhe Fion

Postuar: 11/11/2019 - 22:21

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zbuluar arsyen pse shkoi në Bejrut ditët kur po shpëtohej 11-

Postuar: 11/11/2019 - 22:07

Albin Kurti tha se kryeministri Rama nuk është për shkëmbim territoresh.

Postuar: 11/11/2019 - 21:54

Deputeti i Kuvendit, Ralf Gjoni tha se politika shqiptare asnjëherë nuk kanë demonstruar vullnet&

Postuar: 11/11/2019 - 21:46

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja iu përgjigjur presidentit Ilir Meta lidhur me mos re