BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Politike

“Nuk është problemi më i madh data e zgjedhjeve”, Monika Kryemadhi tregon si zgjidhet kriza politike

“Nuk është problemi më i madh data e zgjedhjeve”,

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi komentoi situatën politike në vend. Në një intervistë për VOA-n, Kryemadhi tha se zgjidhja e krizës politike mund të ndodhë vetëm nëpërmjet zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

“Zgjedhje të lira dhe të ndershme. Nuk ka rëndësi se si janë. Por sot nuk është problemi më i madh data e zgjedhjeve. Sot duhet ti garantojmë shqiptarëve zgjedhje të lira dhe të ndershme”, tha Kryemadhi.