Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Nuk është problemi më i madh data e zgjedhjeve”, Monika Kryemadhi tregon si zgjidhet kriza politike

Postuar: 15/11/2019 - 18:28

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi komentoi situatën politike në vend. Në një intervistë për VOA-n, Kryemadhi tha se zgjidhja e krizës politike mund të ndodhë vetëm nëpërmjet zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

“Zgjedhje të lira dhe të ndershme. Nuk ka rëndësi se si janë. Por sot nuk është problemi më i madh data e zgjedhjeve. Sot duhet ti garantojmë shqiptarëve zgjedhje të lira dhe të ndershme”, tha Kryemadhi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 14:19

Në një njoftim për shtyp, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që të dorëzojnë pranë këtij institucioni pasaportat diplomatike.

Postuar: 06/12/2019 - 14:16

Një grup oficerësh të ushtrisë polake do të nisen drejt Shqipërisë për të parë mundësitë se si mu

Postuar: 06/12/2019 - 14:07

Deklarata që ajo bëri pak ditë pasi Shqipëria ishte goditur nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit dhe

Postuar: 06/12/2019 - 13:57

Ditën e sotme Shqipëria ka marrë kryesimin e Presidencën e OSBE-së dhe këtë kryeministri Edi Rama

Postuar: 06/12/2019 - 13:48

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Shqipëria mbetet e

Postuar: 06/12/2019 - 13:19

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka kërkuar nga prokuroria që të hetojë të gjith