Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk i ndahet babëzisë së të atit/ Djali i Anastas Angjelit “noton” në karrige ministrore, zbardhen postet nga këshilltar i Gjiknurit te...

Postuar: 12/06/2019 - 23:00

Shteti, plaçkë private, e atyre që kanë në dorë pushtetin e politikën, zyrat mbyshur me familjarë, që shpallen fitues nëpër konkurset fektive që bëjnë vet kupolat e pushtetit, sikur gjoja vetëm pjellat e tyre, janë të ditur e të aftë, kur në fakt janë “dru me pre”, që blejnë moralin e pushtetin dhe padrejtëisnë me miliona krimi

Me plotë të drejtë, Sali Berisha e ka quajtur Anastas Angjelin, ”Mamuth i korrupsionit” dhe faktikisht, ky është profili i saktë, i këtij skuthi të politikës e pushtete “moçaleve” në Shqipëri, duke “notuar” prej 30 vitesh, në kolltuqe ministrore e parlamentare, të kapura me servilizëm dhe në pasuri gjigande deri në SHBA e Kanada, të vëna me afera korruptive, me vendime e koncesione edhe kundër interesave kombëtare, kur ka qenë Ministër i Financa-Ekonomisë, në qeverisjet Nano, Majko e Metaj.

Babëzia e tij nuk ndalet, jo vetëm për pasuri, por edhe për poste shtetërore, duke trasgjatur kolltuqet tek fëmijët, ndërkohë, që vetë, paçka se është në prag të pensionit, po lufton të kap postin e kreut të KLSH, në pazar me presidentin Ilir Metaj.

Mos u çuditni, por packa se askush nuk e di çfarë diplome ka, përveç akrtonit të kioskës “Mesdhetari” ku është bashkëpronar me 50%, deri tani në pushtetin e LSI me PD, me “Rilindjen e në pushtetin “tepsia vetëm” të PS, djali i “Mamuthit” Angjeli, ka shijuar 3 kolltuqe të larta shtetërore.

Sipas dokumenteve zyrtare, Eros Angjeli, ka qenë Kyekëshilltar i ministrit Damian Gjiknuri; ka qenë Këshilltar Diplomatik i ministres (ç)integruese të LSI, Klajda Gjosha, ndërsa pas tetorit të vitit 2017, ka qenë këshilltar diplomatik i Ditmir Bushatit dhe prej 5 muajsh, Kryekëshilltar i (zv)ministrit Gent Cakaja, për refromën në diplomacin shqiptare dhe koordinimin me trupat e huaja diplomatike.

Kujtojmë që dy vjet më parë, “mamuthi” sekserioz me Bushatin, Metën e Ramën, për ta emëruar paralelisht me pagë tjetër, edhe Eskpert të Shqipërisë, për “Programit partnerial IPA CBC Mali i Zi-Shqipëri 2014-2020”./Pamfleti/

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/06/2019 - 19:25

Debate të ashpra janë zhvilluar midis ish-deputetit Salianji dhe oficerëve të policisë ditën e sotme gjatë pritjes së eskortës së kryeministrit Rama në aksin nacional Korçë-Pogradec, në fshatin Grabovicë, ku protagoni

Postuar: 16/06/2019 - 19:07

Kryeministri Edi Rama, ndërsa po zhvillonte fushatën e radhës elektorale në Pogradec, ka ironizua

Postuar: 16/06/2019 - 18:55

Ish-deputeti i PD për Elbasanin Edmond Spaho, ka reaguar menjëherë pas vendimit të gjykatës së El

Postuar: 16/06/2019 - 18:44

Gjatë takimit në Pogradec, kryeministri Edi Rama u shpreh se kryetari aktual i bashkisë Eduart Ka

Postuar: 16/06/2019 - 18:21

Kandidati për Bashkinë e Këlcyrës Hazbi Kasaj, ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta, i c

Postuar: 16/06/2019 - 18:12

Ish-deputeti i PD-së, Xhemal Gjunkshi denoncoi ngjarjen e ndodhur sot në mesditë në Bulqizë, ku u

Postuar: 16/06/2019 - 17:59

Prej më shumë se dy vitesh Shqipëria po reformon tërësisht sistemin e drejtësisë me asistencën e