Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk iu bindën Kryemadhit, këto janë kandidatët e LSI që marrin mandatin sot, del emri kush do e zëvendësojë Klajda Gjoshën

Postuar: 20/03/2019 - 11:05

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet t'i japë sot mandatin e deputetit tre kandidatëve të LSI, që kanë paraqitur pranë KQZ-së formularin e dekriminalizimit.

Bëhet fjalë për Ralf Gjonin, i cili do të zëvendësoje mandatin e dorëhequr të Klajda Gjoshës.

Krahas Gjonit, kandidati tjetër që pritet të marrë sot mandatin e deputetit është edhe Nimet Musai. Ditën e djeshme, Musai dha dorëheqjen nga posti i anëtarit të Këshillit Bashkiak të Fierit, detyrë të cilën e ka mbajtur që nga viti 2015.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 11:17

Federica Mogherini është shprehur se shtetet anëtare të BE duhet të marrin vendimin e rëndësishëm për hapen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Postuar: 17/06/2019 - 11:15

Janusz Bugajski, ekspert për Ballkanin në Qendrën për Analiza të Politikës Evropiane (CEPA) me se

Postuar: 17/06/2019 - 11:01

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka takuar pak ditë më parë një prej shoqëruesve të kryedemokr

Postuar: 17/06/2019 - 10:59

Pak minuta pasi kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste njoftoi zyrtarisht për nisjen e p

Postuar: 17/06/2019 - 10:45

Përmes një statusi në Facebook, ish-ministri Petrit Vasili ka hedhur sërish akuza lidhur me drejt

Postuar: 17/06/2019 - 10:28

Analisti Ilir Demalia ironizon protestuesit e Astirit të cilët dy ditë më parë ndeshën me ish-kry